Piloci wycieczek w Polsce

Reiseleiter PolenSpecjalistom ds. turystyki często zadawane jest pytanie, na czym dokładnie polega różnica pomiędzy przewodnikiem a pilotem wycieczek. Odpowiedź jest prosta: przewodnik jest przede wszystkim po to, aby udzielić grupie informacji natury kulturowej i historycznej o odwiedzanych w trakcie wycieczki miejscach. Zazwyczaj przewodnik pochodzi z danego miasta lub od dawna w nim mieszka. Ponad to w wielu częściach świata przewodnicy muszą zdać trudne merytorycznie egzaminy i posiadać szeroką wiedzę specjalistyczną. W porównaniu do przewodników zadanie pilotów nie jest łatwiejsze, ale całkiem inne: pilot wycieczki towarzyszy grupie w celu zapewnienia gładkiego przebiegu zwiedzania, ew. wycieczki. Troszczy się o techniczną i administracyjną stronę podróży - od odprawy na lotnisku, poprzez zameldowanie w hotelu, aż po ustalenie terminów z kierowcą autokaru i przewodnikiem. Pilot wycieczki zwykle towarzyszy grupie od początku wycieczki do jej końca i posługuje się zarówno językiem podróżnych, jak i danego kraju. Piloci wycieczek w większości państw nie muszą mieć teoretycznego wykształcenia, gdyż testowane są ich praktyczne umiejętności i doświadczenie.

Poprzez touroperatora City Tours Polska, spółkę córkę międzynarodowego organizatora wycieczek autokarowych City Tours, mogą Państwo zarezerwować odpowiedniego pilota na czas przewozu osób i zwiedzanie autokarowe każdego rodzaju w Polsce oraz wycieczek po Europie. Między innymi zapewniamy kompetentnych pilotów na obszarze Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Gdańska, Poznania i reszty Polski:

Wszyscy piloci wycieczek, z którymi współpracuje City Tours Polska są zawodowcami w swojej dziedzinie i posiadają gruntowne wykształcenie, wytrzymałe nerwy, są nadzwyczaj uprzejmi i odznaczają się wysoką motywacją. Jeżeli potrzebują Państwo pilotażu swojej wycieczki lub przewozu osób, prosimy bez wahania wysyłać nam swoje zapytania na adres . Będziemy cieszyć się z wiadomości od Państwa i zapewnimy pilota, odpowiedniego do Państwa potrzeb!